Wojenne dziewczyny (13)

Wojenne dziewczyny (13)

serial historyczny Polska 2016   od 12 lat
Występują:Marta Mazurek, Vanessa Aleksander, Aleksandra Pisula, Michał Czernecki
Reżyseria:Michał Rogalski
W skrócie:Ewka ucieka z transportu i znajduje schronienie u dawnego kolegi. Margarethe żąda od Marysi zwrotu zdjęć kompromitujących jej brata. Po odzyskaniu fotografii rozkazuje Hermanowi zabić dziewczynę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o trudnych latach okupacji hitlerowskiej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Ewka ucieka z transportu i znajduje schronienie u Nawrota, dawnego kolegi. Mieszka z nim Rozi, kochanka zlikwidowanego gestapowca. Marysia spotyka dawnego nauczyciela muzyki. Tymczasem dziewczyny poszukuje kierowca Margarethe, Herman. Witold, Irka i Marysia cieszą się z powrotu Ewki. Wkrótce muszą opuścić Warszawę. Witold organizuje ich transport na wieś. Margarethe szantażuje Marysię i żąda zwrotu zdjęć kompromitujących jej brata. Po odzyskaniu fotografii rozkazuje Hermanowi zabić dziewczynę. Joachimowie muszą uciekać. Marysia udaje się po pomoc do profesora muzyki. Niestety, zostaje zatrzymana. Stefan spotyka Kamila. Ten jednak nie poznaje kolegi i twierdzi, że nazywa się Filip Socha.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)