Wojenne dziewczyny (1/13)

Wojenne dziewczyny (1/13)

serial historyczny Polska 2016   od 12 lat
Występują:Mateusz Rzeźniczak, Marta Mazurek, Joanna Balas, Vanessa Aleksander
Reżyseria:Michał Rogalski
W skrócie:Wybucha II wojna światowa. Irka przeżywa nalot na szpital, w którym pracuje. Ewka, po odsiedzeniu wyroku za kradzieże, próbuje ułożyć sobie życie. Żydówka Marysia ucieka z łódzkiego getta.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o trudnych latach okupacji hitlerowskiej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Wybucha II wojna światowa. Irka, pochodząca z inteligenckiej rodziny, przeżywa nalot na szpital, w którym pracuje. Oczekuje na powrót z pola walk narzeczonego Kamila. Ewka, po odsiedzeniu wyroku za kradzieże, próbuje ułożyć sobie życie. Wciąż jednak trudni się drobnymi przestępstwami. Żydówka Marysia, córka bogatego przedsiębiorcy z Łodzi, ucieka z getta i przyjeżdża do Warszawy, by odebrać pieniądze ojca. Zaufany bankier oszukuje jednak rodzinę. Na dworcu z resztek pieniędzy okrada ją Ewka. Marysia zostaje zatrzymana przez niemieckiego żandarma. Z opresji ratuje ją Ewka i oferuje schronienie. Zwraca się o pomoc do Szczęsnych - rodziny Irki. Następnego dnia Marysia ma zamieszkać w nowym miejscu. Jej tymczasową kryjówkę odkrywa jednak folksdojcz Domaraszek.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także