Wojciech Cejrowski. Boso - Etiopia: Jak było na początku (3)

Wojciech Cejrowski. Boso - Etiopia: Jak było na początku (3)

serial dokumentalny Polska 2011   od 12 lat
W skrócie:Podróżnik dociera do Etiopii, gdzie odnaleziono jedne z najstarszych śladów przodków człowieka. Na przykładzie plemion z doliny rzeki Omo można prześledzić etapy cywilizacyjnego rozwoju.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kamera śledzi Wojciecha Cejrowskiego podczas jego wyprawy do Etiopii. Czteroosobowa ekipa towarzyszy znanemu obieżyświatowi w podróży po afrykańskim kraju, który Wojciech Cejrowski szczególnie upodobał sobie ze względu na fascynujące, mistyczne rytuały. Etiopia jest bowiem krainą zatopioną w legendach i wciąż żywej, starożytnej religii. W każdym z odcinków prowadzący skupia się na jednym wybranym przez siebie miejscu lub zjawisku charakterystycznym dla afrykańskiej kultury. Wojciech Cejrowski długo zapowiadał nakręcenie kolejnego programu podróżniczego. Jak sam wielokrotnie podkreślał, wybrał Etiopię nieprzypadkowo. Od lat marzył o możliwości poświecenia tej magicznej krainie całego cyklu reportaży, by ukazać jej różnorodność.

W tym odcinku

Podróżnik dociera do Etiopii, gdzie odnaleziono jedne z najstarszych śladów przodków człowieka. Na przykładzie plemion żyjących dziś w dolinie rzeki Omo można prześledzić kolejne etapy cywilizacyjnego rozwoju - oswojenie ognia, udomowienie zwierząt, pierwsze rośliny uprawne, przejście z koczowniczego do osiadłego trybu życia.

Twórcy (pokaż wszystkich)