Władca Paryża

Władca Paryża

6.0/10 6.3/10

(L'Empereur de Paris)

FILM PRZYGODOWY Francja 2018   od 16 lat
Występują:Vincent Cassel, Patrick Chesnais, August Diehl, Olga Kurylenko
Reżyseria:Jean-François Richet
W skrócie:Francja, czasy panowania Napoleona. Złodziej Vidocq ucieka z kolonii karnej. Zostaje schwytany przez Dubillarda. W zamian za ułaskawienie zbieg ma pomóc oczyścić ulice Paryża z szajki przestępców.
Wokół legendy François Vidocqa - króla paryskiego półświatka epoki napoleońskiej, który stworzył nowoczesną francuską policję.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 24 stycznia
za 3 dni
14:50 HBO
sobota, 25 stycznia
za 4 dni
4:00 HBO
piątek, 31 stycznia
za 10 dni
17:05 HBO 3

Opis

Francja, szczytowy okres panowania Napoleona. Złodziej François Vidocq (Vincent Cassel) prowadzi burzliwe życie awanturnika. Jeden z jego brawurowych postępków doprowadza do umieszczenia go w największej w kraju kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Po ucieczce z zakładu ukrywa się pod fałszywym nazwiskiem. Wkrótce jednak kryminalna przeszłość się o niego upomina - zostaje bowiem schwytany przez francuskiego stróża prawa Dubillarda (Denis Ménochet). Funkcjonariusz i złodziej dobijają targu. W zamian za ułaskawienie Vidocq ma pomóc oczyścić ulice Paryża z szajki przestępców, których liderem jest Maillard (Denis Lavant). Na szczęście sam doskonale pamięta ich twarze i wie, gdzie ich szukać. Produkcja otrzymała dwie nominacje do Cezara za najlepszą scenografię i najlepsze kostiumy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)