Winnetou w Dolinie Śmierci

7.0/10 6.1/10

(Winnetou und Shatterhand im Tal der Toten)

WESTERN Jugosławia/Włochy/RFN 1968   od 12 lat
Występują:Pierre Brice, Lex Barker, Ralf Wolter, Karin Dor
Reżyseria:Harald Reinl
W skrócie:Major Kingsley jest posądzony o sprzeniewierzenie złota wywiezionego z fortu Dawson. W jego obronie stają: córka Mabel i Old Shatterhand.
Pierre Brice i Lex Barker jako nierozłączni Winnetou i Old Shatterhand oczyszczający zaprzyjaźnionego farmera z zarzutu kradzieży złota.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Majora Kingsleya posądza się o sprzeniewierzenie złota, które miał on wywieźć z zagrożonego fortu Dawson. W obronie wojskowego stają: jego córka Mabel (Karin Dor) oraz Old Shatterhand (Lex Barker). Niestety, rozprawa zostaje odroczona, a dziewczynę uprowadzają bandyci chcący przechwycić ostatni list ojca do niej. Przed śmiercią Kingsley wyjawia Winnetou (Pierre Brice) miejsce ukrycia złota. Old Shatterhand uwalnia Mabel i oboje wraz z delegowanym przez sąd porucznikiem Cummingsem (Clarke Reynolds) ruszają na spotkanie z Apaczem. Tymczasem do walki o przejęcie skarbu dołącza plemię Siuksów. Jednak to Winnetou oraz Old Shatterhandowi udaje się jako pierwszym dotrzeć do Doliny Śmierci. Tam wśród grobowców dawnych wodzów indiańskich ukryte jest złoto. W ostatniej chwili przestępcy znów porywają Mabel i zmuszają jej towarzyszy do oddania cennego znaleziska. Jednocześnie pociski wystrzelone przez przybyłych Siuksów powodują wybuch gazu ziemnego. Dochodzi do katastrofy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)