x
Wikingowie 2 (18)

Wikingowie 2 (18)

(Vikings: The Choice)

serial historyczny Kanada/Irlandia 2014   od 16 lat
Występują:Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Clive Standen, Jessalyn Gilsig
Reżyseria:Ken Girotti
W skrócie:Ragnar rusza na czele wojowników do siedziby króla Egberta. Ten postanawia zgotować im zbrojne powitanie. Po krwawej bitwie obie strony przystępują do uzgadniania warunków współpracy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze perypetie Ragnara Lodbroka (Travis Fimmel), który toczy zaciętą walkę o władzę. Piętrzące się problemy sprawiają, że wojownik zawiera sojusz z królem Horikiem (Donal Logue). Tym samym przeciwstawia się jarlowi Gotalandii, a także swojemu bratu, Rollo (Clive Standen). Ryzykowna decyzja może zaważyć na jego małżeństwu z Lagerthą (Katheryn Winnick). Wraz z rozwojem wydarzeń rodzą się kolejne spiski, dochodzi do krwawych starć.

W tym odcinku

Po wymordowaniu posłów przez ludzi Horika bitwa wydaje się nieunikniona. Król Egbert, który okazuje się miłośnikiem wojennej strategii Juliusza Cezara, obmyśla sprytny plan mający na celu osaczenie i pokonanie wroga. Po długiej i krwawej bitwie jego wojska zwyciężają. Ragnar zarządza odwrót. Na polu walki pozostaje jednak ciężko ranny Rollo. Niebawem mężczyzna staje się zakładnikiem Egberta. Po tych zdarzeniach obie strony przystępują do uzgadniania nowych warunków współpracy. Ragnar i jego sojusznicy zgadzają się zaprzestać zbrojnych ataków na włości króla Egberta. Do osady wikingów wraca także Athelstan. Zakonnik czuje, że to właśnie Ragnar i jego towarzysze są jego prawdziwą rodziną.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)