Wigilijny show

6.7/10 7.0/10

(Scrooged)

KOMEDIA USA 1988   od 16 lat
Występują:Bill Murray, Karen Allen, John Forsythe, David Johansen
Reżyseria:Richard Donner
W skrócie:Frank Cross, szef sieci telewizyjnej myśli głównie o pomnażaniu majątku. W wigilijną noc duchy pokazują mu kim jest, a kim mógłby być.
"Opowieść wigilijna" Dickensa odczytana współcześnie - z Billem Murrayem jako zepsutym producentem telewizyjnym, któremu przychodzi podzielić bożonarodzeniowe doświadczenie Scrooge'a. Nie bez wdzięku.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 27 grudnia
za 9 dni
2:50 CBS Europa

Opis

Frank Cross (Bill Murray) to skorumpowany szef sieci telewizyjnej. Jest skąpy i arogancki, bez ograniczeń wykorzystuje swoją władzę i nie znosi wszystkiego, co można nazwać sentymentalnym i co wiąże się z bezinteresownością. Cały swój czas poświęca głównie na pomnażanie majątku. Nawet święta Bożego Narodzenia są dla niego ważne tylko dlatego, że wzrasta wówczas oglądalność telewizyjnych programów. Tymczasem w wigilijną noc wydarza się coś, co uświadamia mu, jak puste jest jego życie. W jego biurze materializują się bożonarodzeniowe duchy i pokazują mu, kim jest, a kim mógłby być, gdyby otrząsnął się z nienawiści. Zmuszają go też, aby przypomniał sobie dzieciństwo, które nie było dla niego szczęśliwym okresem. Kolejna wariacja na temat słynnej książki o Bożym Narodzeniu, "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)