Więzień labiryntu

7.0/10 6.8/10

(The Maze Runner)

THRILLER Kanada/Wielka Brytania/USA 2014   od 12 lat
Występują:Dylan O'Brien, Aml Ameen, Ki Hong Lee, Blake Cooper
Reżyseria:Wes Ball
W skrócie:Thomas odzyskuje przytomność wewnątrz labiryntu. Nie pamięta niczego z dotychczasowego życia, nie wie też, jak się tam znalazł. Podobnie inni chłopcy uwięzieni w Strefie. Ich przywódcą jest Alby.
Chłopak zamknięty w tajemniczym, zmieniającym kształt labiryncie, szuka sposobu na jego opuszczenie wraz z uwięzioną razem z nim nastoletnią społecznością. Pierwsza część trylogii - bez satysfakcji.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Thomas (Dylan O'Brien) odzyskuje przytomność wewnątrz ogromnego labiryntu, na polanie, która ogrodzona jest wysokim, betonowym murem. Nie pamięta niczego z dotychczasowego życia, nie wie też, jak się tam znalazł. Podobnie inni chłopcy uwięzieni w Strefie. Ich przywódcą jest Alby (Aml Ameen). On i pozostali w przeciągu trzech lat stworzyli społeczność. Zwiadowcy mają badać konstrukcję, muszą jednak wrócić przed zachodem słońca. Labirynt zmienia swój układ, zaś z kryjówek wychodzą Bóldożercy. Dla Thomasa zarówno Strefa, jak i labirynt wydają się znajome. W dodatku chłopaka łączy niejasna więź z Teresą (Kaya Scodelario), która przybyła niedługo po nim. Pierwsza dziewczyna w tej społeczności przynosi tajemniczą notatkę. Reżyserem filmu jest debiutujący w pełnym metrażu Wes Ball. Ekranizacja powieści dla młodzieży autorstwa Jamesa Dashnera. W rolę Thomasa wcielił się Dylan O'Brien (serial "Teen Wolf: Nastoletni wilkołak"), Teresę zagrała Kaya Scodelario, czyli Effy z serialu "Kumple".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)