Wiem, co jem, i wiem, co kupuję (12)

Wiem, co jem, i wiem, co kupuję (12)

magazyn poradnikowy Polska 2016   b.o.
W skrócie:Twórcy programu opowiedzą o dobrych zastępnikach modnych produktów. Okazuje się, że zamiast po jagody goi czy wodę kokosową równie dobrze można sięgnąć po pietruszkę, miód czy orzechy włoskie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kasia Bosacka depcze po piętach producentom żywności. W tym sezonie m.in. zbada zawartość sklepowych przetworów owocowych, opowie o procederze fałszowania polskich pomidorów oraz o życiu kur hodowanych na fermach. Ukryte kamery pomogą jej poznać prawdę na temat jedzenia kupowanego w budkach. Natomiast w segmencie "Wiem, co kupię" prowadząca zdemaskuje sztuczki akwizytorów i przyjrzy się sklepowym przymierzalniom.

W ostatnim odcinku twórcy programu opowiedzą o dziesięciu produktach, które bez problemu zastąpią tzw. "super foods". Okazuje się, że zamiast po jagody goi czy wodę kokosową równie dobrze można sięgnąć po bogatą w witaminę C pietruszkę, poprawiający krążenie miód albo doskonałe na pamięć orzechy włoskie. Z kolei w segmencie "Wiem, co kupuję" widzowie poznają dziesięć przykazań świadomego konsumenta. Dowiedzą się, na zwracać uwagę podczas zakupów, czego unikać i jak odróżnić oszustwo od rzetelnej informacji.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także