Wiem, co jem, i wiem, co kupuję (11/13)

Wiem, co jem, i wiem, co kupuję (11/13)

magazyn poradnikowy Polska 2015   od 12 lat
W skrócie:W Polsce prawie 2/3 mężczyzn i połowa kobiet waży za dużo, a serce przeciętnego rodaka jest o 9 lat starsze niż on sam. Jedną z przyczyn jest brak w diecie tłuszczów pochodzących z ryb czy roślin.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W piątym sezonie programu Katarzyna Bosacka zbada sklepowe produkty i postawi diagnozę. Zajrzy do koszyków i wczyta się w etykiety. Zacznie od grupy podwyższonego ryzyka, czyli słonych i słodkich przekąsek. W poszukiwaniu metali ciężkich prowadząca przeskanuje nawet szminkę. Oceni też siły witalne baterii i zmierzy temperaturę opiekaczom. Analizie poddane zostaną płyny do kąpieli i środki czyszczące. Będzie też coś o obcasach. Katarzyna Bosacka sprawdzi, które z nich są najzdrowsze dla stóp.

W Polsce prawie 2/3 mężczyzn i połowa kobiet waży za dużo, a serce przeciętnego rodaka jest o 9 lat starsze niż on sam. Główną przyczyną jest to, że Polacy jedzą za mało dobrych tłuszczów pochodzących z ryb czy roślin, a za dużo tłustej wieprzowiny, masła i spore ilości najgorszego tłuszczu ukrytego w produktach przetworzonych, m.in. słodyczach, fast foodach oraz przekąskach. Prowadząca podpowiada, na czym warto smażyć, a także liczy, ile tłuszczu zjada się w ciągu całego dnia. Wysłannicy sprawdzają jakość frytur w barach szybkiej obsługi. A w "Wiem, co kupuję" wszystko o odkurzaczach. Prowadząca podpowiada, czy kierować się przy kupnie.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także