Wiem, co jem, i wiem, co kupuję (11/12)

Wiem, co jem, i wiem, co kupuję (11/12)

magazyn poradnikowy Polska 2016   b.o.
W skrócie:Co czwarty Polak deklaruje chęć zrzucenia wagi. Twórcy programu sprawdzą, co kryje się w produktach określanych jako light i fit. Przyjrzą się też obietnicom składanym przez producentów kosmetyków.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kasia Bosacka depcze po piętach producentom żywności. W tym sezonie m.in. zbada zawartość sklepowych przetworów owocowych, opowie o procederze fałszowania polskich pomidorów oraz o życiu kur hodowanych na fermach. Ukryte kamery pomogą jej poznać prawdę na temat jedzenia kupowanego w budkach. Natomiast w segmencie "Wiem, co kupię" prowadząca zdemaskuje sztuczki akwizytorów i przyjrzy się sklepowym przymierzalniom.

Co roku aż jedna czwarta mieszkańców kraju nad Wisłą deklaruje chęć zrzucenia wagi. Mimo tych zapewnień statystyki od lat pozostają takie same: z nadwagą boryka się aż 60% Polaków i 50% Polek. W segmencie "Wiem, co jem" będzie mowa o dietetycznych pułapkach. Twórcy programu sprawdzą, co kryje się w produktach określanych jako "light" i "fit". Podczas odwiedzin w Laboratorium Molekularnych Badań nad Metabolizmem Kasia Bosacka odkryje, jak działa spalanie kalorii w ludzkim organizmie. Z kolei w segmencie "Wiem, co kupuję" reporterzy przyjrzą się obietnicom składanym przez producentów. Niestety, aż 82% tych deklaracji to zwyczajne kłamstwa. Najczęściej dotyczy to kosmetyków oraz środków czystości i artykułów higienicznych. Programowi eksperci przetestują kilka ze sklepowych produktów i sprawdzą, czy są równie skuteczne, jak to wynika z ich reklam.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także