Wielkie konstrukcje III Rzeszy: Uzbrojenie i taktyka: Wojna na Pacyfiku (4)

Wielkie konstrukcje III Rzeszy: Uzbrojenie i taktyka: Wojna na Pacyfiku (4)

(Nazi Megastructures: Battle Ready: Battle For The Pacific)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2019   od 12 lat
W skrócie:Kiedy USA zaczęło dominować na Pacyfiku, Japończycy skoncentrowali się na obronie. Sięgnęli po taktykę samobójczych ataków kamikaze. Dostępu od strony morza miał strzec największy pancernik świata.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Sylwetki inżynierów odpowiadających za powstanie najgroźniejszych obiektów wojskowych. Ich dzieła przyczyniły się do rewolucji technologicznej. Przybliżone również zostaną postaci Heinricha Himmlera i Josepha Goebbelsa, całkowicie oddanych Hitlerowi. Führer zlecił im zadanie zbudowania nazistowskiej machiny społecznej. W programie poruszony też zostanie temat napaści na Związek Radziecki i porażki taktyki wojny totalnej. Będzie można poznać kulisy powstania pancerników Bismarck i Tirpitz, a także bunkrów mających chronić okręty podwodne. Ponadto twórcy opowiedzą o konflikcie na Pacyfiku i największej pływającej fortecy uzbrojonej w potężne działa.

W tym odcinku

Kiedy Amerykanie zaczęli dominować na Pacyfiku, Japończycy skoncentrowali się na obronie. Zaczęto sięgać po taktykę samobójczych ataków kamikaze. Dostępu od strony morza miał strzec największy pancernik świata, prawdziwa pływająca forteca. Jednostka miała gruby pancerz, a jej uzbrojenie stanowiły największe działa, jakie kiedykolwiek pojawiły się na okrętach. Okinawę zmieniono w twierdzę.

Zobacz także