Wielki Kanion

5.9/10 6.9/10

(Grand Canyon)

DRAMAT KRYMINALNY USA 1991   od 12 lat
Występują:Danny Glover, Steve Martin, Kevin Kline, Mary McDonnell
Reżyseria:Lawrence Kasdan
W skrócie:Prawnikowi psuje się samochód w niebezpiecznej dzielnicy LA. Zaczepia go pięciu uzbrojonych ludzi. Z opresji ratuje prawnika czarnoskóry Simon. Ta znajomość staje się początkiem przyjaźni.
Kwiat amerykańskiego aktorstwa w filmowym eseju Lawrence'a Kasdana o tym, jak życie potrafi uwierać, dając przy tym sporo satysfakcji. Złoty Niedźwiedź w Berlinie mimo wielu kontrowersji.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 16 grudnia
za 3 dni
17:20 CANAL+ Family (z napisami)
wtorek, 17 grudnia
za 4 dni
11:50 CANAL+ Family (z napisami)

Opis

Los Angeles. Mack (Kevin Kline), prawnik ds. emigracyjnych, wraca na skróty z meczu koszykówki. Gdy przejeżdża przez dzielnicę getta, psuje mu się samochód, co zwraca uwagę miejscowego gangu. Z opresji ratuje go Simon (Danny Glover). Mężczyźni zaprzyjaźniają się. W ramach wdzięczności Mack pomaga siostrze Simona, Deborah (Tina Lifford) i jej synowi Otisowi (Patrick Malone) znaleźć mieszkanie w bezpieczniejszej okolicy. Aranżuje też randkę samotnego przyjaciela z Jane (Alfre Woodard), koleżanką swojej sekretarki Dee (Mary-Louise Parker). Tymczasem drugi przyjaciel Macka, arogancki producent filmowy Davis (Steve Martin), który zarabia na ekranowej przemocy, zostaje napadnięty i postrzelony. Natomiast żona Macka, Claire (Mary McDonnell) podczas joggingu znajduje porzucone w krzakach latynoskie dziecko i chce je adoptować. Film porusza kwestie konfliktów rasowych, przestępczości gangów, medialnej przemocy i bezdomności. Scenariusz nominowano do Oscara i Złotego Globu. Obraz nagrodzono Złotym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie.

Nagrody

Złoty Niedźwiedź

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)