Wielka historia: Srebrna supernowa (14)

(Big History: Silver Supernova)

serial dokumentalny USA 2013   od 12 lat
Reżyseria:James Grant Goldin, Gabriel Rotello
W skrócie:Dokumentaliści sprawdzają, dlaczego srebro wiąże się z wysoką temperaturą eksplodujących gwiazd. Odkrywają również, w jaki sposób ten szlachetny metal uratował demokrację.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Program przedstawiający wydarzenia, które zapisały się w dziejach. Każdy odcinek prezentuje jeden temat, skupiając się na powiązaniach między losami ludzkości a różnymi dziedzinami nauki. Twórcy serii udowadniają, że dany przedmiot lub zjawiska, takie jak grawitacja, wpłynęły na bieg historii. Czołowi naukowcy i eksperci prezentują widzom swoje poglądy, by oddać złożoność otaczającej nas rzeczywistości.

W tym odcinku

W przełomowych momentach dziejów Ziemi to srebro, a nie złoto, było najważniejszym metalem na naszej planecie. W dzisiejszym odcinku twórcy serii wyjaśniają, dlaczego tak cenimy ten szlachetny kruszec i jaki ma to związek z żarem eksplodujących gwiazd. Dowiemy się również, że srebru zawdzięczamy ocalenie demokracji i powstanie dolara. Autorzy programu ujawniają także inne właściwości tego fascynującego metalu. Okazuje się, że ma on tajną moc jednoczenia świata.

Twórcy (pokaż wszystkich)