Wielka (5/10)

(The Great: War and Vomit)

serial komediowy Australia/Wielka Brytania 2020   dla dorosłych
Występują:Elle Fanning, Nicholas Hoult, Sebastian De Souza, Sacha Dhawan
Reżyseria:Ben Chessell
W skrócie:Katarzyna razem ze swoją ciotką Elżbietą składają wizytę rosyjskim wojskom na froncie. Widok warunków, w jakich żyją żołnierze, wstrząsa carycą. Powracają myśli o zaprowadzeniu zmian w kraju.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Katarzyna Wielka (Elle Fanning) jest młodą dziewczyną o romantycznej duszy. Przyjeżdża do Rosji, gdzie ma wyjść za mąż za samego cara Piotra (Nicholas Hoult). Liczy, że na miejscu czeka na nią miłość i sielanka, jednak szybko ściera się z ponurą rzeczywistością zacofanego i zdemoralizowanego kraju. Nie zamierza przyglądać się temu bezczynnie i bierze sprawy w swoje ręce. By osiągnąć swoje cele, musi pozbyć się męża, rozprawić z kościołem, zniweczyć wojskowe plany i zyskać przychylność sądu. Satyryczna opowieść o jednej z najważniejszych władczyń w historii. Twórcy serialu swobodnie czerpali z faktów, ale przede wszystkim wprowadzili mnóstwo fikcyjnych wątków, które w życiorysie prawdziwej Katarzyny II wcale się nie pojawiły.

W tym odcinku

Katarzyna razem ze swoją ciotką Elżbietą składają wizytę rosyjskim wojskom na froncie. Widok warunków, w jakich żyją żołnierze, wstrząsa carycą. Powracają myśli o konieczności zaprowadzenia gruntownych zmian w kraju i przejęcia władzy. Grigor ma dość romansu Georginy z Piotrem. Wybucha gniewem i podstępem zamierza doprowadzić do jego zakończenia.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także