Wieczorynka: Pszczółka Maja: Spisek (124)

(Die Biene Maja: The Plot)

serial animowany Francja/Niemcy 2012   b.o.
Występują:Andrea Libman, Kira Tozer, Hali Beth Muller, Paul Louis Muller
W skrócie:Maja i Gucio znajdują notatnik. Wszystko wskazuje na to, że należy on do Sędziego Woska. Z notatek w nim zawartych wynika, że Sędzia planuje spisek przeciwko Królowej. Maja i Gucio próbują ją ostrzec.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Mała pszczółka o imieniu Maja żyje w ulu na wielkiej łące. Jest psotna, nieposłuszna i mimo zakazów często opuszcza swój dom i wyrusza na długie wyprawy. Poznaje podczas nich piękno natury i przeżywa wesołe, ale czasem również niebezpieczne przygody. Inne owady zamieszkujące łąkę szybko stają się przyjaciółmi Mai i wspólnie z nią przeżywają duże radości i małe smutki. Najwierniejszymi towarzyszami pszczółki są Gucio i Filip. Maja nieustannie dziwi się światu, a wraz z nią robią to mali widzowie. Serial jest inspirowany zbiorem opowiadań dla dzieci niemieckiego pisarza Waldemara Bonselksa z 1912 roku. Animacja nawiązuje do znanego na całym świecie serialu pod tym samym tytułem z 1975 r.

W tym odcinku

Maja i Gucio znajdują notatnik. Wszystko wskazuje na to, że należy on do Sędziego Woska. Z notatek w nim zawartych wynika, że Sędzia planuje spisek przeciwko Królowej. Maja i Gucio próbują ostrzec Królową i za wszelką cenę ją ochronić - nawet kosztem pobytu w więzieniu. Okazuje się jednak, że popełnili błąd i zapisana szyfrem wiadomość dotyczy imprezy-niespodzianki, planowanej z okazji 10-lecia panowania Królowej.