Wieczorynka: Pamiętnik Florki: Dobry przykład (7)

serial animowany Polska 2014   b.o.
W skrócie:Ryjówki odwiedza ciotka Euzebia z synem Zenonem. Krewna uważa się za osobę dobrze wychowaną i tego samego oczekuje od innych. Florka ma jednak kłopot z dostosowaniem się do sztywnych reguł.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca dowierza dorosłym, więc wszystko sprawdza sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków, niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo odkrywczych. Jak każdy maluch, Florka dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać. Uczy się także nazywać, rozumieć i oswajać swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Rodzice Florki nie zawsze wykazują zainteresowanie problemami córki, a czasem ich wręcz nie rozumieją. Jedna rzecz jednak jest nienaruszalna - Florka czuje się kochana, co daje jej siłę, wiarę w siebie i odwagę do zadawania pytań.

W tym odcinku

Ryjówki odwiedza ciotka Euzebia z synem Zenonem. Krewna uważa się za osobę niezwykle dobrze wychowaną i tego samego oczekuje od innych. Florka ma jednak kłopot z dostosowaniem się do sztywnych reguł narzuconych przez ciotkę. Niepowodzeniem kończy się też próba zabawy z kuzynem Zenonem. Dziewczynka zastanawia się, na czym tak naprawdę polega dobre wychowanie.

Zobacz także