Wichry Kołymy

Wichry Kołymy

(Within the Whirlwind)

DRAMAT BIOGRAFICZNY Belgia/Niemcy/Polska 2009   od 12 lat
Występują:Emily Watson, Benjamin Sadler, Agata Buzek, Ian Hart
Reżyseria:Marlleen Gorris
W skrócie:Rok 1937, Związek Radziecki. Ideały komunistki Eugenii Ginzburg zostają skonfrontowane z rzeczywistością, kiedy aresztowany zostaje jej przyjaciel.
Emily Watson jako Jewgienija Ginzburg - komunistka, która w wyniku wielkiej czystki trafia do łagrów Kołymy: jej relacja stanie się przejmującym świadectwem opresyjnego reżimu. Wieje nudą, niestety.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 26 czerwca
za 9 dni
10:00 Kino Polska
niedziela, 30 czerwca
za 13 dni
6:00 Kino Polska

Opis

Rok 1937. Związek Radziecki. Zagorzała komunistka, Eugenia Ginzburg (Emily Watson), wykłada literaturę rosyjską na uniwersytecie w Kazaniu. Jej mąż jest członkiem lokalnego komitetu KPZR. Rodzina wiedzie dostatnie życie, jakie partia zapewnia ważnym działaczom. Ideały Eugenii zostają skonfrontowane z rzeczywistością, kiedy w ramach prowadzonych przez Stalina czystek aresztowany zostaje jej przyjaciel Yelvov (Pearce Quigley) - również profesor literatury. Kobieta nie tylko odmawia złożenia zeznań obciążających kolegę, ale postanawia również interweniować w Moskwie. Jej wiara w sprawiedliwość i komunizm zaczynają upadać, kiedy zamiast spodziewanego wyjaśnienia sprawy, zostaje oskarżona o zdradę i skazana na pobyt w łagrze.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)