Wesela nie będzie

Wesela nie będzie

6.1/10 5.6/10
DRAMAT PSYCHOLOGICZNY Polska 1978   od 12 lat
Występują:Anna Dymna, Krzysztof Stroiński, Małgorzata Potocka, Władysława Skwarska
Reżyseria:Waldemar Podgórski
W skrócie:Młody lekarz postanawia odwiedzić rodzinną wieś. Śmierć ojca powoduje przełom w jego życiu. Na kanwie prozy Ryszarda Bińkowskiego.
Rozterki młodego inteligenta pochodzenia wiejskiego: nie pasuje do miasta, a na gierkowską wieś wrócić trudno. Plus Krzysztof Stroiński próbujący powtórzyć swoją rolę z" Daleko od szosy".
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wojtek (Krzysztof Stroiński), pochodzący ze wsi absolwent Akademii Medycznej, pracuje w łódzkim szpitalu. Żyje mu się nie najgorzej. Zdążył już zaaklimatyzować się w miejskiej rzeczywistości. Mieszka u swojej dziewczyny, kosmetyczki Małgosi (Anna Dymna). Partnerka coraz częściej robi mu wyrzuty, że jeszcze nie przedstawił jej swoim rodzicom. Gdy wreszcie młody lekarz postanawia odwiedzić rodzinną wieś, nie ma odwagi wejść do domu swoich bliskich. Odwiedza dawnych znajomych i podziwia ich nowoczesne gospodarstwa. Dręczony wyrzutami sumienia Wojtek zastanawia się, czy słusznie zrobił odwracając się od swoich krewnych i dawnych przyjaciół. Mimo to czuje się obco we wsi, w której zaszły duże zmiany cywilizacyjne. Nie zmienia tego nawet spotkanie z Marylą (Małgorzata Potocka), dawną miłością Wojtka. Wracając do miejsc znanych z dzieciństwa i młodości, młody lekarz uświadamia sobie, co stracił. Kiedy nad ranem dociera do rodzinnego domu, obiecuje matce pomoc przy żniwach, a ciężko chorego ojca zabiera do kliniki w Łodzi. Śmierć krewnego po kilku dniach powoduje przełom w życiu Wojtka. Kanwą scenariusza jest powieść Ryszarda Binkowskiego.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)