Weekend z królem

5.5/10 5.8/10

(Hyde Park on Hudson)

DRAMAT BIOGRAFICZNY Wielka Brytania 2012   od 16 lat
Występują:Bill Murray, Laura Linney, Samuel West, Olivia Colman
Reżyseria:Roger Michell
W skrócie:Rok 1939. Angielska para królewska przybywa do USA na spotkanie z prezydentem Rooseveltem w jego letniej rezydencji Hyde Park.
Podczas wizyty brytyjskiej pary królewskiej w Nowym Jorku w 1939 prezydent USA Franklin D.Roosevelt uświadamia sobie, że bardziej od groźby zbliżającej się wojny interesuje go zalotna kuzynka.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 11 grudnia
dziś
17:45 FilmBox Extra HD
niedziela, 15 grudnia
za 4 dni
3:35 Kino TV
środa, 18 grudnia
za 7 dni
14:25 FilmBox Extra HD
niedziela, 22 grudnia
za 11 dni
16:05 FilmBox Extra HD

Opis

Stany Zjednoczone, 1939 rok. Mieszkańcy rezydencji Hyde Park przygotowują się na powitanie angielskiej pary królewskiej. Jest to pierwsza w historii wizyta brytyjskiego monarchy, Jerzego IV (Samuel West), i jego żony, Elżbiety (Olivia Colman), w Ameryce. Para przybywa do prezydenta Franklina Delano Roosevelta (Bill Murray) z ważną misją - chce poznać stanowisko Stanów Zjednoczonych w obliczu nadchodzącej wojny i polepszyć wzajemne stosunki dyplomatyczne. Weekend nad rzeką Hudson obfituje w wiele zabawnych momentów, dzięki zderzeniu angielskiej powściągliwości i amerykańskiej nonszalancji, główne za sprawą wyemancypowanej żony Franklina, Eleanor, (Olivia Williams) i matki Roosevelta (Elizabeth Wilson). Przy okazji na jaw wychodzi skrywany romans FDR z daleką kuzynką, Daisy (Laura Linney), która w owym czasie pracowała jako jego osobista asystentka. Film oparty jest na prywatnych dziennikach Margaret Suckley, które odnaleziono po jej śmierci. Opisują one początek jej intymnego związku z dalekim kuzynem. Bill Murray za swoją rolę zdobył nominację do Złotego Globu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)