Walki zwierząt: Przechytrzyć śmierć (4)

(Animal Fight Club 5: Cheating Death)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2018   od 12 lat
W skrócie:W królestwie zwierząt walczy się o terytorium, pokarm i w obronie młodych. Takie pojedynki toczą nie tylko lwy czy lamparty, lecz także nieporadne z pozoru pingwiny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna odsłona fascynującej serii ukazującej najzacieklejsze starcia w świecie zwierząt. Zobaczymy nadzwyczajną broń i niewiarygodne taktyki, jakimi dysponują uczestnicy zaciętych walk o przetrwanie. W programie prezentowane są nagrania z udziałem najpotężniejszych drapieżników, takich jak lwy, krokodyle czy rekiny, oraz maleńkich, lecz zaskakująco twardych stworzeń, jak pasikoniszki czy waleczne owady. Od afrykańskich równin po ośnieżone pustkowia Ameryki Północnej - oto pola bitew o terytorium, dominację i samice. Dzięki elementom grafiki komputerowej, scenom prezentowanym w zwolnionym tempie, zbliżeniom i powtórkom kluczowych momentów widzom nie umknie żaden szczegół.

W tym odcinku

Zaciekłe boje często toczą między sobą przedstawiciele tych samych gatunków. Stawką tych brutalnych starć może być terytorium, samica czy po prostu przetrwanie. Od drapieżników szczytowych do najmniejszych owadów - życie w dziczy to ciągła walka, a zwycięzca może być tylko jeden. W programie zobaczymy m.in. pojedynek o władzę wśród kangurów rudych i walczące lwice. Przekonamy się też, co się stanie, gdy zebry wezmą pasące się w pobliżu cielę bawolca krowiego za niebezpieczną hienę.

Zobacz także