W słońcu i w deszczu: Szczęśliwy ten dom (6)

W słońcu i w deszczu

odc. 6: Szczęśliwy ten dom

serial obyczajowy Polska 1979   od 12 lat
Występują:Hanna Bieniuszewicz, Jarosław Kopaczewski, Tatiana Sosna-Sarno, Bolesław Płotnicki
Reżyseria:Sylwester Szyszko
W skrócie:Między Julką a teściową dochodzi do nieporozumień. Dziewczyna stopniowo próbuje przejąć rządy w gospodarstwie. Gdy przekonuje Bolka do sprzedaży konia, staruszka wyjeżdża do starszego syna.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Obraz polskiej prowincji lat 80. na przykładzie rodziny Małolepszych ze wsi Gudzewo - gospodarza Feliksa (Bolesław Płotnicki), jego żony (Wanda Łuczycka) i ich najmłodszego syna Bolka (Jarosław Kopaczewski). Małżeństwo gospodaruje na paru hektarach, starsze dzieci wyjechały do miasta i urządziły się, jeden z synów został nawet adwokatem. Dwudziestoparoletni Bolek, który został przy rodzicach, przysparza im wielu zmartwień. Chłopak często wszczyna awantury i zagląda do kieliszka. Całymi dniami włóczy się z rówieśnikami równie nieokrzesanymi jak on. Nie ma też szans, by się ustatkować, gdyż dziewczyny w większości pouciekały do miast.

W tym odcinku

Niebawem po ślubie między Julką a teściową dochodzi do poważnych nieporozumień. Dziewczyna stopniowo próbuje przejąć ster rządów w gospodarstwie. Czarę goryczy dopełnia sprzedaż konia, do której przekonuje Bolka, a czemu od początku sprzeciwiała się jego matka Bolka. Staruszka stwierdza, że nie ma dla niej miejsca w gospodarstwie, wyjeżdża do starszego syna - adwokata w pobliskim miasteczku.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także