W słońcu i w deszczu: Narzeczeni (7)

W słońcu i w deszczu

odc. 7: Narzeczeni

serial obyczajowy Polska 1979   od 12 lat
Występują:Hanna Bieniuszewicz, Jarosław Kopaczewski, Marzena Trybała, Bolesław Płotnicki
Reżyseria:Sylwester Szyszko
W skrócie:Pijany Bolek widzi Julkę rozmawiającą na podwórku z dawnym narzeczonym, który niedawno wyszedł z więzienia. Brutalnie odpycha żonę w ciąży. Rozgniewana Julka wyprowadza się do rodziców.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Obraz polskiej prowincji lat 80. na przykładzie rodziny Małolepszych ze wsi Gudzewo - gospodarza Feliksa (Bolesław Płotnicki), jego żony (Wanda Łuczycka) i ich najmłodszego syna Bolka (Jarosław Kopaczewski). Małżeństwo gospodaruje na paru hektarach, starsze dzieci wyjechały do miasta i urządziły się, jeden z synów został nawet adwokatem. Dwudziestoparoletni Bolek, który został przy rodzicach, przysparza im wielu zmartwień. Chłopak często wszczyna awantury i zagląda do kieliszka. Całymi dniami włóczy się z rówieśnikami równie nieokrzesanymi jak on. Nie ma też szans, by się ustatkować, gdyż dziewczyny w większości pouciekały do miast.

W tym odcinku

Pijany Bolek zauważa Julkę rozmawiającą na podwórku z dawnym narzeczonym. Mężczyzna niedawno wyszedł z więzienia. Małolepszy brutalnie odpycha żonę, która jest w zaawansowanej ciąży. Rozgniewana Julka wyprowadza się do rodziców. Pozbawione kobiecej ręki gospodarstwo podupada. Dom jest potwornie zaniedbany. Młodzi tęsknią, ale żadne z nich nie chce pierwsze wyciągnąć ręki do zgody. Dopiero narodziny syna Feliksa kładą kres rodzinnym waśniom.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także