W roli głównej: Marek Kondrat (5/16)

W roli głównej: Marek Kondrat (5/16)

talk-show Polska 2008   od 12 lat
W skrócie:Portret Marka Kondrata (ur.1950), wybitnego aktora filmowego i teatralnego. Debiutował jako jako 11-latek w 'Historii żółtej ciżemki'. Jest laureatem wielu nagród, m.in. SuperWiktora.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Prezenterka Magda Mołek rozmawia ze znanymi osobami. Podczas wywiadu sławy odsłaniają przed widzami intymne sekrety, które czasami szokują, innym razem wzruszają. Każdy odcinek to wnikliwa analiza czyjegoś życia. Prowadząca pyta o ważne chwile i wydarzenia, które zmieniły losy jej rozmówców. Spotkanie z gwiazdą dzieli się na trzy części: wyznania dotyczące dzieciństwa, dorastania oraz dojrzałości. Wszystkie rozmowy są bogato ilustrowane zdjęciami z rodzinnego albumu oraz innymi archiwaliami. Wśród publiczności zasiadają najbliżsi i przyjaciele bohatera danego odcinka.

W kolejnym odcinku poznamy życie prywatne i zawodowe Marka Kondrata, polskiego aktora filmowego, telewizyjnego i teatralnego. Artysta urodził się 18 października 1950 roku w Krakowie. Pierwsze szlify aktorskie zdobywał - jako jedenastolatek - w kostiumowej "Historii żółtej ciżemki" Sylwestra Chęcińskiego (1961). Na przełomie lat 70. i 80. stworzył szereg wybitnych kreacji scenicznych, za które uhonorowano go nagrodami imienia Leona Schillera i Zbigniewa Cybulskiego. Złotą Kamerę i uznanie krytyków przyniosła mu rola w filmie "Zaklęte rewiry". Zagrał m.in. w "Dreszczach", "Domu wariatów" Marka Koterskiego. Za kreację w "Pułkowniku Kwiatkowskim" otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora FPFF w Gdyni. W ostatnich latach aktor nie zaniedbywał poważniejszego repertuaru. Mogliśmy go zobaczyć m.in. w "Panu Tadeuszu" Andrzeja Wajdy, "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana, "Weiserze" Wojciecha Marczewskiego, "Pieniądze to nie wszystko" i "Dniu świra". Marek Kondrat jest laureatem "Złotej Kaczki" oraz trzech Wiktorów i SuperWiktora.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także