W pustyni i w puszczy (2-ost.)

W pustyni i w puszczy (2-ost.)

6.1/10
FILM PRZYGODOWY Polska 1973   od 7 lat
Występują:Tomasz Mędrzak, Monika Rosca, Stanisław Jasiukiewicz, Edmund Fetting
Reżyseria:Władysław Ślesicki
W skrócie:Lwy pożerają konie, ale dzieci znajdują słonia. Nel zapada na malarię. Na wioskę napadają handlarze niewolników, Staś pomaga pokonać napastników. Gdy błądzą po pustyni, Staś dostrzega ludzi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Druga połowa XIX wieku, Afryka. Czasy powstania Mahdiego, przywódcy plemion mahometańskich. 14-letni Polak Staś (Tomasz Mędrzak) i 8-letnia Angielka Nel (Monika Rosca) - dzieci inżynierów pracujących przy budowie Kanału Sueskiego - zostają uprowadzone w odwecie za uwięzienie przez Brytyjczyków siostry Mahdiego. Zrozpaczeni ojcowie organizują pościg, ale burza piaskowa utrudnia im poszukiwania. Dzieci odnajduje pies Saba, który pozostanie z nimi do końca podróży. Karawana porywaczy porusza się tylko nocą, gdyż brzegi Nilu są strzeżone. Wkrótce zaczyna brakować im wody i żywności. Staś i Nel próbują ucieczki, ale nie jest to łatwe. W końcu chłopak zabija porywaczy. Dzieci nie wiedzą, że to dopiero początek długiej, pełnej przygód wędrówki... Ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza.

Dalsza część opowieści o przygodach Stasia i Nel. W czasie wędrówki przez sawannę pełną dzikich zwierząt pewnej burzliwej nocy lwy pożerają konie. W zawalonym skałami wąwozie dzieci znajdują słonia, na którym będą dalej podróżować. Nadają mu imię King. W ogromnym baobabie przeczekują porę deszczową. Nel zapada na malarię. Staś odnajduje obóz umierającego podróżnika i geografa Samuela Lindego, który oddaje mu zapasy lekarstw i amunicji oraz instruuje, w którym kierunku wędrować. Na wioskę murzyńską napadają handlarze niewolników, Staś pomaga pokonać napastników. Wdzięczni mieszkańcy wyprawiają bohaterskich podróżników w dalszą drogę. Kiedy wyczerpana brakiem wody i wędrówką gromadka błądzi po pustyni - Staś dostrzega na horyzoncie sylwetki ludzi. Daje znaki strzałami ze sztucera. W odpowiedzi widzi wystrzelone race.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)