W pustyni i w puszczy (1/2)

W pustyni i w puszczy (1/2)

6.2/10
FILM PRZYGODOWY Polska 1973   od 7 lat
Występują:Zygmunt Hobot, Tomasz Mędrzak, Monika Rosca, Stanisław Jasiukiewicz
Reżyseria:Władysław Ślesicki
W skrócie:Druga połowa XIX w., Afryka. 14-letni Staś i 8-letnia Nel, dzieci inżynierów pracujących przy budowie Kanału Sueskiego, zostają porwane przez ludzi Mahdiego. Wg powieści H. Sienkiewicza.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Druga połowa XIX wieku, Afryka. Czasy powstania Mahdiego, przywódcy plemion mahometańskich. 14-letni Polak Staś (Tomasz Mędrzak) i 8-letnia Angielka Nel (Monika Rosca) - dzieci inżynierów pracujących przy budowie Kanału Sueskiego - zostają uprowadzone w odwecie za uwięzienie przez Brytyjczyków siostry Mahdiego. Zrozpaczeni ojcowie organizują pościg, ale burza piaskowa utrudnia im poszukiwania. Dzieci odnajduje pies Saba, który pozostanie z nimi do końca podróży. Karawana porywaczy porusza się tylko nocą, gdyż brzegi Nilu są strzeżone. Wkrótce zaczyna brakować im wody i żywności. Staś i Nel próbują ucieczki, ale nie jest to łatwe. W końcu chłopak zabija porywaczy. Dzieci nie wiedzą, że to dopiero początek długiej, pełnej przygód wędrówki... Ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza.

Druga połowa XIX w., Afryka. 14-letni Staś (Tomasz Mędrzak) i 8-letnia Nel (Monika Rosca) - dzieci inżynierów pracujących przy budowie Kanału Sueskiego - zostają porwane przez ludzi Mahdiego.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także