W oku cyklonu: 2025: rok tornad
(In the Eye of the Storm)
serial dokumentalny USA 2025
| W skrócie: | W 2025 roku niezwykle rzadkie superkomórki burzowe wywołały rekordową liczbę tornad. Życie straciły co najmniej 42 osoby. Eksperci wyjaśnią mechanizm niszczycielskich żywiołów. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| czwartek, 23 kwietnia za 8 dni |
0:00 | Discovery Channel |
Opis
W programie przyglądamy się trasie niszczycielskiego huraganu, analizując jego przebieg i skutki. Wywiady z meteorologami oraz ekspertami klimatycznymi pozwalają lepiej zrozumieć zjawisko silnych wiatrów.
W tym odcinku
W 2025 roku niezwykle rzadkie superkomórki burzowe przetoczyły się przez wschodnie regiony poza "Aleją Tornad", wywołując aż 889 tornad - rekordową liczbę, która na długo pozostanie w pamięci mieszkańców. Wśród dramatycznych wydarzeń życie straciły co najmniej 42 osoby.
Zobacz także
- W oku cyklonu: W szponach tornada - serial dokumentalny - środa, 22 kwietnia 20:00
- W oku cyklonu: Derecho: superburza (4) - serial dokumentalny - środa, 22 kwietnia 21:00
- W oku cyklonu: Burza ognia na Hawajach (2) - serial dokumentalny - środa, 22 kwietnia 22:00
- W oku cyklonu: Huragan na pół hrabstwa (3) - serial dokumentalny - środa, 22 kwietnia 23:00
- W oku cyklonu: Śnieżny armagedon (5) - serial dokumentalny - noc śr./czw., 22 na 23 kwietnia 0:00
- W oku cyklonu: Kategoria 5. - walka o życie - serial dokumentalny - noc śr./czw., 22 na 23 kwietnia 1:00
- W oku cyklonu: Tornado w Teksasie (6) - serial dokumentalny - noc śr./czw., 22 na 23 kwietnia 1:00