W mroku nocy

6.4/10 7.2/10

(Night Moves)

THRILLER USA 1975   dla dorosłych
Występują:Gene Hackman, Janet Ward, Melanie Griffith, Jennifer Warren
Reżyseria:Arthur Penn
W skrócie:Do biura detektywa Harry'ego Moseby'ego w Los Angeles zgłasza się Arlene Iverson, zlecając mu odnalezienie swej nastoletniej córki...
Lepsza psychologia niż intryga: prywatny detektyw Gene Hackman podejmuje się oszukania zaginionej nastolatki Melanie Griffith, co prowadzi go za kulisy świata filmu, gdzie grasuje maniakalny morderca. Plus Arthur Penn za kamerą.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Los Angeles. Były zawodnik amerykańskiego futbolu, Harry Moseby (Gene Hackman) świadczy obecnie usługi detektywistyczne. Właśnie realizuje nowe zlecenie. Zgłosiła się do niego hollywoodzka gwiazda, Arlene Iverson (Janet Ward). Bogata kobieta chce odnaleźć swoją córkę, Delly (Melanie Griffith), która uciekła z domu. Początkowo sprawa wydaje się nieskomplikowana. Harry musi jedynie dowiedzieć się, gdzie ukryła się uciekinierka. Ślady wiodą detektywa na Florydę. Tam orientuje się, że w pozornie prostej historii chodzi o coś więcej, niż tylko o odnalezienie nastolatki. Okazuje się, że sprawa powiązana jest z tajemniczym morderstwem. Reżyser Arthur Penn uchodzi za jednego z najwybitniejszych amerykańskich filmowców lat 60. i 70. minionego stulecia. "W mroku nocy" wyraźnie oddaje hołd tradycji kina noir.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)