Vera 9 (4)

Vera 9 (4)

(The Seagull)

serial kryminalny Wielka Brytania 2019   od 12 lat
Występują:Brenda Blethyn, Jon Morrison, Riley Jones, Kenny Doughty
Reżyseria:Declan O'Dwyer
W skrócie:W Whitley Bay znaleziono zakopane ciało Robbiego Marshburna - kryminalisty, który zaginął ponad dwadzieścia lat temu. Sprawa jego morderstwa nie jest dla Very zwyczajną zagadką do rozwiązania.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial oparty na powieściach Ann Cleeves. Detektyw Vera Stanhope (Brenda Blethyn) wyróżnia się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu oraz wysokim poziomem intelektu. W swojej kuchni ma górę nieumytych naczyń, a jej salon pokrywa gruba warstwa kurzu. Wybór takiej bohaterki był buntem autorki powieści kryminalnych zekranizowanych przez ITV, wobec standardów wyznaczonych przez współczesne pisarki. Jak powiedziała: Vera powstała z irytacji faktem, że nawet pisarki-feministki na główną postać wybierają młode, piękne i szczupłe kobiety. Vera nie reprezentuje żadnej z tych cech. Ma nadwagę i jest w średnim wieku.

W tym odcinku

Detektyw Vera musi zmierzyć się z kolejną skomplikowaną sprawą morderstwa. W miejscowości Whitley Bay znaleziono zakopane ciało Robbiego Marshburna, kryminalisty, który zaginął ponad dwadzieścia lat temu. Sprawa jego morderstwa nie jest dla Very zwyczajną zagadką do rozwiązania. Detektyw podchodzi do sprawy bardzo emocjonalnie, ponieważ ofiara, a także środowisko z nią związane, byli przyjaciółmi jej ojca. Podczas śledztwa dochodzi do kolejnej zbrodni. Vera musi odkryć sieć powiązań, tajemnic i korupcji, aby zrozumieć okoliczności, które doprowadziły do obu morderstw.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)