Vera 9 (3)

Vera 9 (3)

(Cold River)

serial kryminalny Wielka Brytania 2019   od 12 lat
Występują:Brenda Blethyn, Jon Morrison, Riley Jones, Kenny Doughty
Reżyseria:Carolina Giammetta
W skrócie:Lisa Varsey, odnosząca sukcesy bizneswoman, urządza wystawne przyjęcie na łodzi na rzece Tyne. Kobieta zaprasza rodzinę i najbliższych przyjaciół. Niestety nagle impreza przyjmuje tragiczny obrót.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial oparty na powieściach Ann Cleeves. Detektyw Vera Stanhope (Brenda Blethyn) wyróżnia się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu oraz wysokim poziomem intelektu. W swojej kuchni ma górę nieumytych naczyń, a jej salon pokrywa gruba warstwa kurzu. Wybór takiej bohaterki był buntem autorki powieści kryminalnych zekranizowanych przez ITV, wobec standardów wyznaczonych przez współczesne pisarki. Jak powiedziała: Vera powstała z irytacji faktem, że nawet pisarki-feministki na główną postać wybierają młode, piękne i szczupłe kobiety. Vera nie reprezentuje żadnej z tych cech. Ma nadwagę i jest w średnim wieku.

W tym odcinku

Lisa Varsey, odnosząca sukcesy bizneswoman, urządza wystawne przyjęcie na łodzi na rzece Tyne. Kobieta zaprasza rodzinę i najbliższych przyjaciół. Niestety nagle impreza przyjmuje tragiczny obrót, gdy Dani, siostra solenizantki, zostaje znaleziona martwa w wodzie. Wszyscy uważają, że był to nieszczęśliwy wypadek. Według poszlak odkrytych przez detektyw Verę i patologa Malcolma prawda jest inna. Vera musi zrozumieć skomplikowane wątki rodzinne, aby wytropić, kto tak naprawdę zabił niewinną kobietę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)