Usłyszeć ciszę

7.1/10 5.9/10

(Hear the Silence)

FILM OBYCZAJOWY Wielka Brytania 2003   od 12 lat
Występują:Juliet Stevenson, Adie Allen, Hugh Bonneville, Jasper Harris
Reżyseria:Tim Fywell
W skrócie:Christine zauważa, że z Nickym - po podaniu mu potrójnej szczepionki - dzieje się coś niedobrego. Sprawą interesuje się dr Wakefield.
Matka autystycznego chłopca odkrywa, że przyczyną choroby było podanie mu - jako niemowlęciu - szczepionki MMR: przeciwko śwince, odrze i różyczce. Poruszające - także dlatego, że na faktach.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Christine (Juliet Stevenson) i Martin (Andrew Woodall) Shieldsowie mają dwóch synów - Maksa i Nicky'ego (Jamie Martin). Stanowią szczęśliwą rodziną, choć Martin często podróżuje służbowo. Christine jednak zaczyna zauważać, że starszym synem - czteroletnim Nickym - dzieje się coś niedobrego. Ma ataki agresji, a nocami dręczą go koszmary. Przedszkolanka sugeruje matce chłopca, że potrzebuje on specjalnej opieki. Christine porzuca pracę i cały swój czas poświęca synowi, u którego zdiagnozowano autyzm. Tymczasem jej małżeństwo zaczyna przeżywać poważny kryzys. Christine nie wierzy lekarzom, którzy twierdzą, że Nicky urodził się z wadą genetyczną. Uważa, że jej syn cierpi z powodu niewłaściwej opieki medycznej i ignorancji lekarzy. Pewnego dnia mąż ją pozostawia. Osamotniona kobieta nie poddaje się jednak. Udaje jej się udowodnić, że jej syn zmienił się, kiedy podano mu MMR - potrójną szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce. Sprawą Nicky'ego zaczyna interesować się dr Andrew Wakefield (Hugh Bonneville). Christine nawiązuje również kontakt z innymi matkami w podobnej sytuacji.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)