Upadek królestwa 5 (5)

(The Last Kingdom 5: Episode #5.5)

serial historyczny Wielka Brytania 2021   od 16 lat
Występują:Alexander Dreymon, Emily Cox, Andrea M. Simon, Timothy Innes
Reżyseria:Paul Wilmshurst
W skrócie:Sigtryggra martwią działania Edwarda. Obawia się, że władca dąży do wojny. Aelswith chce, by Aelfwynn poślubiła Cynlaefa, jednego z ludzi Uhtreda. Aelfflaed wybiera się do Lindesfarne.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 7 grudnia
jutro
21:00 CANAL+ Seriale

Opis

Dalsze losy Uhtreda (Alexander Dreymon), syna saskiego saskiego szlachcica, którego wychowali najeźdźcy - mężni wikingowie. Trwa walka o władzę i wpływy. Król Edward (Timothy Innes) chce zjednoczyć Sasów. Uhtred ma ochraniać i wyszkolić na wojownika następcę tronu, Aethelstana. Lord Aethelm knuje spisek. Chce, by rządy objął jego wnuk, Aelfweard.

W tym odcinku

Sigtryggra martwią działania Edwarda. Obawia się, że żądny krwi władca dąży do wojny. Aelswith chce, by Aelfwynn poślubiła Cynlaefa, jednego z ludzi Uhtreda. Wierzy, że zapewni jej to bezpieczeństwo. Aelfflaed w sekrecie wybiera się do Lindesfarne w towarzystwie chrześcijanki Aalys. Aethelhelm knuje intrygę i wysyła morderców, którzy mają zabić towarzyszkę królowej. W zasadzce ginie jednak sama władczyni. Haesten chce poinformować o tej zbrodni Uhtreda. Tymczasem Duńczycy i Saksoni obwiniają się nawzajem o próbę rozpętania wojny. Uhtred wraz ze swoimi ludźmi usiłuje zapobiec dalszemu rozlewowi krwi.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także