x
Ukryta prawda (791)

Ukryta prawda

sezon 12 odc. 791

serial paradokumentalny Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Asia jest świadkiem napaści na 70-letnią Krystynę. Dowiaduje się o ciężkiej sytuacji życiowej starszej pani i angażuje w pomoc. Po pewnym czasie wraz z mężem proponuje jej pewną umowę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 11 kwietnia
za 12 dni
12:55 TTV (z napisami)

Opis

Historie dotyczące skrywanych tajemnic, romansów, kłamstw oraz zdrad. Zdarza się, że życiowe zawirowania, problemy, konflikty czy uczucia popychają ludzi do kłamstwa. Twórcy pokazują m.in., jak daleko można się posunąć, chcąc pomóc bliskim. Poruszają temat braku tolerancji czy pozornie idealnych małżeństw.

W tym odcinku

Asia i Marcin niedawno wzięli ślub. Wynajmują niewielkie mieszkanie. Ona, studentka pedagogiki, pracuje jako niania; on jest informatykiem. Pewnego dnia Asia jest widzi, jak młody chuligan próbuje okraść 70-letnią Krystynę. Pomaga kobiecie, ale napastnikowi udaje się uciec. Starsza pani przyznaje, że napadnięto ją już drugi raz. Poprzednio straciła emeryturę, a policja nie interweniowała w tej sprawie. Opowiada też o swojej trudnej sytuacji i schorowanym mężu Zbigniewie. Z czasem Asia zaczyna coraz bardziej angażować się w pomóc małżeństwu. Pożycza pieniądze na leki, zaprasza ich na obiady, wreszcie daje oszczędności, gdy dowiaduje się, że Krystyna zaciągnęła kredyt na 3000 złotych, którego nie ma jak spłacić. Wkrótce młodzi ludzie proponują kobiecie podpisanie umowy dożywocia: w zamian za wypłacanie jej co miesiąc pewnej sumy pieniędzy, starsza pani przepisze na nich mieszkanie.

Zobacz także