Układ idealny

6.7/10

(Prete-moi ta main)

KOMEDIA Francja 2006   od 12 lat
Występują:Charlotte Gainsbourg, Alain Chabat, Bernadette Lafont, Wladimir Yordanoff
Reżyseria:Eric Lartigau
W skrócie:40-letni Luis jest beztroskim kawalerem. Aby uwolnić się od ciągłego swatania, mężczyzna wynajmuje sobie żonę - piękną i inteligentną Emmę.
Aby uwolnić się od rodzinnych nacisków na szybki ożenek, zdeklarowany kawaler wymyśla plan ratunkowy, by samemu wpaść we własne sidła. Plus Alain Chabat i Charlotte Gainsbourg.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Bohaterem filmu jest Luis (Alain Chabat) z zawodu perfumiarz, który mimo czterdziestki na karku wciąż wiedzie beztroskie życie niebieskiego ptaka. Spotyka się z wieloma dziewczętami, lecz z żadną nie chce stanąć na ślubnym kobiercu. Mimo to Luis nie narzeka na brak kobiecej ręki. Pieczę nad lekkomyślnym kawalerem roztacza matka (Bernadette Lafont) i jego pięć sióstr. Kobiety są jednak coraz bardziej znużone niańczeniem Luisa i postanawiają znaleźć mu partnerkę. W związku z tym zaczynają go umawiać na randki w ciemno ze wszystkimi samotnymi kobietami, które znają. Aby uwolnić się od niewygodnego swatania, Luis wynajmuje sobie żonę. Kandydatką na fikcyjna małżonkę jest piękna i inteligentna Emma (Charlotte Gainsbourg).

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)