Uderzenie (2-ost.)

Uderzenie (2-ost.)

(Impact)

FILM SF Kanada/Niemcy/USA 2008   od 12 lat
Występują:David James Elliott, Natasha Henstridge, Benjamin Sadler, James Cromwell
Reżyseria:Mike Rohl
W skrócie:Asteroida uderza w Księżyc i na Ziemi dochodzi do serii dziwnych zjawisk. Dr Maddie Rhodes zostaje włączona do zespołu doradców prezydenta. Kobieta prosi o pomoc astrofizyka Aleksa Kittnera.
W wyniku zderzenia z asteroidą Księżyc został wytrącony ze swej orbity i w ciągu 40 dni uderzy w Ziemię. Jak powstrzymać tragedię?
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Na Ziemię spada największy od dziesięciu tysięcy lat deszcz meteorytów. W tym samym czasie na Księżycu rozbija się asteroida, która powoduje poważne uszkodzenia ciała niebieskiego. Eksperci uspokajają ludzi, że wypadek doprowadził jedynie do minimalnego przybliżenia orbity naturalnego satelity w stronę planety i światu nic nie grozi. Wkrótce jednak ich słowom zaczynają przeczyć dziwne zjawiska. Anomalie badają najlepsi na świecie naukowcy Alex Kittner (David James Elliott), Maddie Reese (Natasha Henstridge) i Roland Emerson (Benjamin Sadler). Udaje im się ustalić, że w Księżyc uderzył fragment brązowego karła, którego silne pole magnetyczne wpływa na zachowanie satelity. Wkrótce naukowcy odkrywają, że w ciągu 39 dni dojdzie do zderzenia Ziemi z sąsiadującym z nią obiektem. Gdy próba zniszczenia Księżyca przy pomocy pocisków nuklearnych zawodzi, zostaje opracowany plan międzynarodowej misji w celu przywrócenia właściwej orbity Księżyca. Jej członkami zostają Alex i Roland.

Od momentu uderzenia asteroidy w Księżyc na Ziemi zachodzą dziwne i niewytłumaczalne zjawiska. Okazuje się, że naturalny satelita przemieszcza się coraz bliżej planety. Doktor Maddie Rhodes (Natasha Henstridge) zostaje wezwana do Waszyngtonu, by dołączyć do zespołu doradców prezydenta. Kobieta prosi o pomoc swojego znajomego, astrofizyka Aleksa Kittnera (David James Elliott). Badacz początkowo się waha, ale w obliczu zagrożenia decyduje się zostawić dzieci pod opieką dziadka i wyruszyć do stolicy. Grupa naukowców rozpoczyna wyścig z czasem. Pomaga im pracujący w Europejskiej Agencji Kosmicznej Roland Emerson (Benjamin Sadler). Wkrótce wychodzi na jaw, że w Księżyc uderzył fragment brązowego karła, a jego oddziaływanie doprowadzi do kolizji ciała niebieskiego z Ziemią. Gdy próba zniszczenia naturalnego satelity zawodzi, zostaje opracowany plan międzynarodowej misji w celu przywrócenia właściwej orbity Księżyca. Jej członkami zostają Alex i Roland.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)