Uderzenie (1/2)

Uderzenie (1/2)

(Impact)

FILM SF Kanada/Niemcy/USA 2008   od 12 lat
Występują:David James Elliott, Natasha Henstridge, Benjamin Sadler, James Cromwell
Reżyseria:Mike Rohl
W skrócie:Na Księżycu rozbija się asteroida, która uszkadza powierzchnię Srebrnego Globu. Wkrótce na Ziemi zaczynają występować niepokojące zjawiska. Anomalie badają naukowcy, Maddie, Alex i Roland.
W wyniku zderzenia z asteroidą Księżyc został wytrącony ze swej orbity i w ciągu 40 dni uderzy w Ziemię. Jak powstrzymać tragedię?
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Na Ziemię spada największy od dziesięciu tysięcy lat deszcz meteorytów. W tym samym czasie na Księżycu rozbija się asteroida, która powoduje poważne uszkodzenia ciała niebieskiego. Eksperci uspokajają ludzi, że wypadek doprowadził jedynie do minimalnego przybliżenia orbity naturalnego satelity w stronę planety i światu nic nie grozi. Wkrótce jednak ich słowom zaczynają przeczyć dziwne zjawiska. Anomalie badają najlepsi na świecie naukowcy Alex Kittner (David James Elliott), Maddie Reese (Natasha Henstridge) i Roland Emerson (Benjamin Sadler). Udaje im się ustalić, że w Księżyc uderzył fragment brązowego karła, którego silne pole magnetyczne wpływa na zachowanie satelity. Wkrótce naukowcy odkrywają, że w ciągu 39 dni dojdzie do zderzenia Ziemi z sąsiadującym z nią obiektem. Gdy próba zniszczenia Księżyca przy pomocy pocisków nuklearnych zawodzi, zostaje opracowany plan międzynarodowej misji w celu przywrócenia właściwej orbity Księżyca. Jej członkami zostają Alex i Roland.

Na Ziemię spada największy od dziesięciu tysięcy lat deszcz meteorytów. Wydarzenie to śledzą doktor Maddie Rhodes (Natasha Henstridge), dyrektor obserwatorium astronomicznego w Nowym Meksyku, były pracownik NASA, doktor Alex Kittner (David James Elliott), a także światowej sławy naukowiec, doktor Roland Emerson (Benjamin Sadler). Ku zaskoczeniu naukowców na Księżycu rozbija się asteroida, która była ukryta za głównym skupiskiem meteorów. Jej uderzenie powoduje poważne uszkodzenia ciała niebieskiego. Władze starają się uspokoić ludzi, że wypadek doprowadził jedynie do minimalnego przybliżenia orbity naturalnego satelity w stronę planety i światu nic nie grozi. Wkrótce jednak ich słowom zaczynają przeczyć dziwne zjawiska. Anomalie badają Alex, Maddie i Roland.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)