Udając Hitlera (2)

Udając Hitlera (2)

(Faking Hitler)

serial sensacyjno-komediowy Niemcy 2021   od 16 lat
Występują:Moritz Bleibtreu, Lars Eidinger, Daniel Donskoy, Sinje Irslinger
W skrócie:W poszukiwaniu dowodów na pochodzenie dzienników Heidemann wybiera się do Niemiec Wschodnich. Spotyka się tam z funkcjonariuszami tajnej policji. Elisabeth stara się znaleźć czas na nowy romans.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Republika Federalna Niemiec, lata 80. XX wieku. Ambitny dziennikarz Gerd Heidemann (Lars Eidinger) marzy o napisaniu przełomowego materiału. Pewnego dnia dowiaduje się o istnieniu dzienników Adolfa Hitlera. Uznając, że temat ten przyniesie mu sławę i bogactwo, Heidemann nawiązuje znajomość z Konradem Kujau (Moritz Bleibtreu), który jest w posiadaniu tych dokumentów. Nowy znajomy przekonuje go, że dzienniki są autentyczne. Niebawem tygodnik "Stern" ogłasza istnienie osobistych zapisków twórcy III Rzeszy. Wszyscy tak bardzo chcą uwierzyć w prawdziwość tej historii, że nie zwracają uwagi na fakt, iż Kujau jest znanym fałszerzem. Oparta na autentycznych wydarzeniach opowieść o jednej z największych afer w dziejach mass mediów.

W tym odcinku

W poszukiwaniu dowodów na pochodzenie dzienników Heidemann wybiera się do Niemiec Wschodnich. Spotyka się tam z funkcjonariuszami tajnej policji. W tym czasie Elisabeth stara się znaleźć czas zarówno na swoje obowiązki zawodowe, jak i na nowy romans. Okazuje się to trudne.

Występują (pokaż wszystkich)