Uczeń szatana

7.1/10 6.7/10

(Apt Pupil)

THRILLER Kanada/Francja/USA 1998   dla dorosłych
Występują:Brad Renfro, Ian McKellen, Joshua Jackson, Mickey Cottrell
Reżyseria:Bryan Singer
W skrócie:16-letni Todd odkrywa, że pewien mężczyzna w jego miasteczku był podczas wojny oficerem SS. Szantażowany nazista ujawnia swą przeszłość.
Paraliżujące studium zła: pojętny nastolatek rozpoznaje w sąsiedzie byłego esesmana i zmusza go do opowieści o istocie zadawania śmierci - tak fascynujących, że w chłopcu budzi się żądza zabijania. Ku przestrodze.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 15 grudnia
za 6 dni
22:00 Cinemax

Opis

Todd Bowden (Brad Renfro) jest typowym amerykańskim szesnastolatkiem i jednym z najlepszych uczniów w swojej klasie. Kiedy pewnego dnia dowiaduje się na lekcji historii o okrucieństwie Holokaustu, postanawia rozszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Czyta książki, przegląda stare zdjęcia. Pewnego dnia odkrywa, że starszy mężczyzna Arthur Denker (Ian McKellen), który spokojnie żyje w jego miasteczku, podczas wojny był oficerem SS. Chłopak zaczyna go szantażować. W zamian za milczenie były nazista będzie musiał odkryć przed nim swoją przeszłość. Opowieści te wywierają duży wpływ na psychikę nastolatka. Stopniowo staje się on marionetką w rękach diabolicznego starca... Scenariusz powstał na podstawie powieści Stevena Kinga o tym samym tytule.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)