Uczeń Merlina (2-ost.)

(Merlin's Apprentice)

FILM FANTASY Kanada/USA 2006   od 12 lat
Występują:Sam Neill, Miranda Richardson, John Reardon, Christopher Jacot
Reżyseria:David Wu
W skrócie:Młody adept magii Jack musi udowodnić, że jest godnym następcą mistrza.
Czarodziej Merlin powraca do Camelotu, by położyć kres wojnom i swarom nękającym Anglię po wykradzeniu Świętego Graala. Plus Sam Neill jako Merlin.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Czarodziej Merlin (Sam Neill) budzi się po 50 latach snu. Okazuje się, że Anglia, w której za czasów króla Artura panował pokój i dobrobyt, jest nękana przez hordy barbarzyńców. Obecny władca, lord Weston (Garwin Sanford), stara się odpierać ich najazdy. Czarodziej postanawia przywrócić w kraju spokój. W tym celu musi odnaleźć Świętego Graala. Wysłani do miejsca ukrycia naczynia rycerze wpadają jednak w zasadzkę barbarzyńskiego przywódcy Rauskauga (Alexander Kalugin). Merlin dochodzi do wniosku, że wrogom pomaga potężny mag. Wkrótce czarodziej poznaje złodziejaszka Jacka (John Reardon). Chce go nauczyć posługiwania się czarami, by pomógł w zwalczeniu najeźdźców.

Nocą hordy barbarzyńców pod wodzą Ruaskauga (Alexander Kalugin) i Pani Jeziora (Miranda Richardson) wkraczają do zamku Camelot. Wówczas pojawia się czarodziej Merlin (Sam Neill), który staje w obronie mieszkańców twierdzy. Wielki mag pada jednak ofiarą Ruaskauga. Potężny Camelot zostaje zdobyty i zrujnowany. Poddani zaczynają opuszczać zamek. Lord Weston (Garwin Sanford) stara się podnieść swój lud na duchu. Nikt nie wierzy, że Jack, uczeń Merlina, obroni pokonanych przed najeźdźcami. Mimo to młody adept magii usiłuje dorównać swojemu mistrzowi. Aby odbudować zamek, Jack musi odnaleźć Świętego Graala. Ma mu w tym pomóc kobieta rycerz - Brianna (Meghan Ory). Na przeszkodzie staje im Pani Jeziora, która jest spokrewniona z Jackiem. Ponadto okazuje się, że w gronie sprzymierzeńców młodego maga jest ktoś, kto powstrzymuje Świętego Graala przed powrotem do ludu Camelot.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)