Uciekinier

6.7/10 7.4/10

(Mud)

DRAMAT OBYCZAJOWY USA 2012   od 12 lat
Występują:Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Tye Sheridan, Jacob Lofland
Reżyseria:Jeff Nichols
W skrócie:Dwóch nastolatków poznaje tajemniczego Muda. Okazuje się, że jest on ścigany za zabójstwo człowieka. Chłopcy postanawiają mu pomóc.
Matthew McConaughey jako ukrywający się przed policją morderca, któremu dwaj czternastoletni chłopcy potrafią pomóc w odnalezieniu dawnej miłości. Wszystko to okaże się lekcją przyspieszonego dojrzewania.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dwaj 14-letni przyjaciele - Ellis (Tye Sheridan) i Neckbone (Jacob Lofland) - mieszkają w miasteczku u brzegów Mississippi. Rzeka stanowi dla miejscowych główne źródło utrzymania. Ojciec pierwszego z chłopców łowi ryby i sprzedaje je lokalnym restauracjom. Neckbone jest sierotą, który mieszka z trudniącym się połowem małży wujkiem, Galenem (Michael Shannon). Pewnego dnia nastolatkowie spotykają na pobliskiej wyspie na tajemniczego mężczyznę (Matthew McConaughey). Mud wyznaje im, ze musi się ukrywać, gdyż w Teksasie zabił człowieka. Mężczyzna popełnił morderstwo, gdyż tamten skrzywdził jego ukochaną, Juniper (Reese Witherspoon). Obecnie dziewczyna jest w mieście, a Mud chce się z nią spotkać, ale ściga go policja oraz brat i ojciec zabitego. Ellis postanawia pomóc uciekinierowi. Nieco bardziej sceptycznie jest do niego nastawiony Neckbone oraz Tom Blankenship (Sam Shepard), starzec o którego pomoc prosi Mud za pośrednictwem chłopców. Trzeci film Jeffa Nicholsa ("Shotgun Stories", "Take Shelter") miał premierę podczas festiwalu w Cannes w 2012 roku, gdzie w konkursie głównym walczył o Złotą Palmę. W roli tytułowej wystąpił zdobywca Oscara - Matthew McConaughey ("Witaj w klubie","Amistad"). Partnerują mu zdobywczyni tej samej nagrody - Reese Witherspoon ("Woda dla słoni", "Spacer po linie") oraz Sam Shepard ("Sierpień w hrabstwie Osage", "Dash i Lily").

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także