Ucieczka nawigatora

6.7/10 6.9/10

(Flight of the Navigator)

FILM SF USA/Norwegia 1986   od 7 lat
Występują:Joey Cramer, Veronica Cartwright, Cliff De Young, Sarah Jessica Parker
Reżyseria:Randal Kleiser
W skrócie:Pewnego wieczoru 12-letni David traci przytomność. Odnajduje się po ośmiu latach. Podejrzewa się, że był porwany przez kosmitów.
Porwany przez kosmitów chłopiec po powrocie na Ziemię szuka swego miejsca w odmienionej w ciągu kilku lat rzeczywistości. Skłania do głębszej refleksji.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 17 kwietnia
za 8 dni
8:00 TNT
wtorek, 21 kwietnia
za 12 dni
9:15 TNT

Opis

12-letni David Freeman (Joey Cramer) mieszka z rodzicami i młodszym bratem, Jeffem (Albie Whitaker). Pewnego wieczoru rodzice proszą go, aby przyprowadził brata, który jest u sąsiadów. Po drodze chłopiec potyka się i przewraca. W wyniku upadku traci przytomność. Świadomość odzyskuje dopiero wieczorem. Przerażony chłopiec udaje się do domu, lecz na miejscu drzwi otwiera obca mu kobieta. Chłopiec jest zszokowany. Nie wiadomo, gdzie są jego rodzice, w jego domu mieszkają nieznajomi ludzie. Patrol policji zabiera Davida na posterunek. Okazuje się, że w rejestrze osób zaginionych jest jego zdjęcie. Data zgłoszenia zniknięcia jest sprzed ośmiu lat. Policjanci odwożą Davida do rodziców. Chłopiec dostrzega, że oboje się postarzeli, a jego młodszy brat Jeff (Matt Adler) to prawie dorosły mężczyzna. David natomiast nadal wygląda na swoje 12 lat. Nikt nie rozumie, jak to jest możliwe. Chłopak zostaje zawieziony do szpitala. Badania wykazują, że jego mózg wysyła nieznane nauce fale. Sprawą mają się zająć naukowcy z NASA. Sądzą, że chłopiec mógł zostać porwany przez kosmitów. W Instytucie NASA David poznaje stażystkę Carolyn McAdams (Sarah Jessica Parker), z którą wkrótce się zaprzyjaźnia. Prosi ją, by skontaktowała się z jego rodzicami i uprzedziła, że naukowcy zatrzymają chłopca na jakiś czas w Instytucie, aby zbadać fale wysyłane przez jego mózg. Kosmici, przyjmując sygnały z mózgu chłopca są przekonani, że kontaktują się z nawigatorem, który bezpiecznie pokieruje ich statkiem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)