U Pana Boga w ogródku

U Pana Boga w ogródku

6.3/10
KOMEDIA OBYCZAJOWA Polska 2007   od 12 lat
Występują:Wojciech Solarz, Emilian Kamiński, Andrzej Zaborski, Krzysztof Dzierma
Reżyseria:Jacek Bromski
W skrócie:W podlaskim miasteczku Królowy Most ukrywa się świadek koronny Jerzy Bocian. Kontynuacja filmu "U Pana Boga za piecem".
Spojrzenie na współczesną polską prowincję i zachodzące na niej zmiany przez pryzmat białostockiej wsi, znanej z filmu "U Pana Boga za piecem", gdzie zostaje ulokowany skruszony gangster, korzystający z programu ochrony świadków koronnych. Plus brawurowy Emilian Kamiński na czele równie znakomitej obsady.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 9 października
za 7 dni
14:25 TVP Historia (z napisami)

Opis

Małe podlaskie miasto Królowy Most. Czas płynie leniwie, a mieszkańcy żyją w zgodzie z rytmem natury. Przełożeni aspiranta Mariana Cielęckiego (Wojciech Solarz), najsłabszego absolwenta szkoły policyjnej, uważają, że na dalekiej prowincji powinien sobie poradzić. Tymczasem funkcjonariusze CBŚ umieszczają tu w wynajętej willi, świadka koronnego Jerzego Bociana, prawdziwe nazwisko Józef Czapla, pseudonim Żuraw (Emilian Kamiński). Zeznaje on w procesie mafii z Milanówka. W ramach programu ochrony świadków należy mu się zmiana tożsamości i adresu. Proboszcz Antoni (Krzysztof Dzierma) uważa go za kolejnego zbłąkanego, którego trzeba sprowadzić na właściwą drogę. Natomiast komendant Henryk (Andrzej Zaborski) zajmuje się biznesmenem z Włoch i jego planami budowy w miasteczku supermarketu. Z kolei jego córka Luśka (Agata Kryska) najpierw postarała się o dziecko, a teraz szuka męża. Kontynuacja filmu "U Pana Boga za piecem" z 1998 roku. Obraz otrzymał nominację do Złotych Lwów, a odtwórca roli miejscowego proboszcza został zgłoszony do Złotej Kaczki.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)