Tuż przed tragedią: Wybuch wulkanu Saint Helens (4)

Tuż przed tragedią: Wybuch wulkanu Saint Helens (4)

(Seconds from Disaster: Mount St Helen's Eruption)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2005   od 12 lat
W skrócie:Znajdujący się na terenie USA wulkan Świętej Heleny wybuchł w maju 1980 r., po 123 latach uśpienia. 370 kilometrów kw. terenu pokryte zostało lawą. Zginęło 57 osób.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rekonstrukcja wydarzeń, które poprzedziły największe katastrofy współczesnego świata. W serialu wykorzystywano nagrania archiwalne, inscenizacje i symulacje komputerowe. O tragicznych wydarzeniach opowiadają świadkowie, a specjaliści od medycyny sądowej oraz eksperci z różnych dziedzin omawiają przyczyny i skutki katastrof. Pośród przywołanych historii są m.in. ostatnie chwile lotu wahadłowca Columbia, rozbicie się brytyjskiego samolotu na autostradzie w 1989 roku, trzęsienia ziemi w Kobe w 1995 roku, wybuch wulkanu Mount St. Helens czy zatonięcie brytyjskiego promu u wybrzeży Zeebrugge.

W tym odcinku

Znajdujący się na terenie USA wulkan Świętej Heleny wybuchł 18 maja 1980 roku, po 123 latach uśpienia. W ciągu kilku minut ponad 370 kilometrów kwadratowych powierzchni pokryte zostało lawą. W tej ogromnej erupcji wulkanicznej zginęło 57 osób.

Zobacz także