Tuż przed tragedią: Wybuch gazu w Portoryko (11)

(Seconds from Disaster: Puerto Rico Gas Explosion)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2005   od 12 lat
Reżyseria:Per-Eric Hawthorne
W skrócie:W 1996 roku w biurowcu w San Juan w Portoryko doszło do wybuchu gazu. W wyniku eksplozji zginęły 33 osoby. Gaz ulatniał się ze skorodowanej rury uszkodzonej przez prace budowlane.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rekonstrukcja wydarzeń, które poprzedziły największe katastrofy współczesnego świata. W serialu wykorzystywano nagrania archiwalne, inscenizacje i symulacje komputerowe. O tragicznych wydarzeniach opowiadają świadkowie, a specjaliści od medycyny sądowej oraz eksperci z różnych dziedzin omawiają przyczyny i skutki katastrof. Pośród przywołanych historii są m.in. ostatnie chwile lotu wahadłowca Columbia, rozbicie się brytyjskiego samolotu na autostradzie w 1989 roku, trzęsienia ziemi w Kobe w 1995 roku, wybuch wulkanu Mount St. Helens czy zatonięcie brytyjskiego promu u wybrzeży Zeebrugge.

W tym odcinku

Odcinek poświęcony tragedii w San Juan, stolicy Portoryko. W jednym z tamtejszych sklepów obuwniczych doszło tam 21 listopada 1996 roku do potężnego wybuchu gazu. Śledztwo wykazało szereg zaniedbań. Okazało się, że przez wiele dni gaz wydostawał się przez otwór w skorodowanej rurze. Gdy doszło do spięcia w wadliwej klimatyzacji, iskra wywołała potężny wybuch, w którym śmierć poniosły 33 osoby.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także