Tuż przed tragedią: Katastrofa w rafinerii w Teksasie (8)

(Seconds from Disaster: Texas Oil Explosion)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2006   od 12 lat
W skrócie:W rafinerii ropy naftowej BP w Texas City doszło do katastrofy. Wstrząsy odczuwalne były w promieniu 8 km. Szukając przyczyn tragedii, rozważano różne hipotezy - od wad konstrukcyjnych po zamach.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rekonstrukcja wydarzeń, które poprzedziły największe katastrofy współczesnego świata. W serialu wykorzystywano nagrania archiwalne, inscenizacje i symulacje komputerowe. O tragicznych wydarzeniach opowiadają świadkowie, a specjaliści od medycyny sądowej oraz eksperci z różnych dziedzin omawiają przyczyny i skutki katastrof. Pośród przywołanych historii są m.in. ostatnie chwile Titanica, szczegóły katastrofy samolotu w Queens oraz tsunami w 2004 roku w Azji.

W tym odcinku

W 2005 roku w rafinerii ropy naftowej BP w Texas City doszło do najpoważniejszej katastrofy przemysłowej w początkach XXI wieku. Nastąpiła tak potężna eksplozja, że wstrząsy odczuwalne były w promieniu 8 kilometrów. Szukając przyczyn tragedii, rozważano różne hipotezy - od błędów ludzkich i wad konstrukcyjnych po zamach terrorystyczny.

Zobacz także