Tuż przed tragedią: Katastrofa promu "Herald Of Free Enterprise" (5)

Tuż przed tragedią: Katastrofa promu "Herald Of Free Enterprise" (5)

(Seconds from Disaster: Zeebrugge Ferry Disaster)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2005   od 12 lat
W skrócie:6 marca 1987 prom Herald of Free Enterprise wyruszył w rejs z portu w Zeebrugge i 20 minut później wywrócił się do góry dnem. W tej katastrofie morskiej życie straciły 193 osoby.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rekonstrukcja wydarzeń, które poprzedziły największe katastrofy współczesnego świata. W serialu wykorzystywano nagrania archiwalne, inscenizacje i symulacje komputerowe. O tragicznych wydarzeniach opowiadają świadkowie, a specjaliści od medycyny sądowej oraz eksperci z różnych dziedzin omawiają przyczyny i skutki katastrof. Pośród przywołanych historii są m.in. ostatnie chwile lotu wahadłowca Columbia, rozbicie się brytyjskiego samolotu na autostradzie w 1989 roku, trzęsienia ziemi w Kobe w 1995 roku, wybuch wulkanu Mount St. Helens czy zatonięcie brytyjskiego promu u wybrzeży Zeebrugge.

W tym odcinku

6 marca 1987 roku brytyjski prom Herald of Free Enterprise wypłynął z portu Zeebrugge w Belgii. Obsługa statku nie zamknęła jednego z wjazdów i woda zalała pokład z parkującymi tam samochodami. Prom wywrócił się do góry dnem. W katastrofie zginęło 193 osoby.

Zobacz także