Tuż przed tragedią: Fukushima (4)

(Seconds from Disaster)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2011   od 12 lat
W skrócie:W 2011 r. w Japonii dochodzi do najsilniejszego trzęsienia ziemi w historii kraju. Zniszczona elektrownia uwalnia promieniowanie radioaktywne. Eksperci pytają, czy katastrofie można było zapobiec.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Przyczyny wybranych dramatycznych zdarzeń takich jak wypadki lotnicze, drogowe, zawalenia budynków, wybuchy czy ataki terrorystyczne. Zdarzenia zostają odtworzone za pomocą animacji komputerowych i rekonstrukcji filmowych z udziałem aktorów. Prezentowane są też nagrania archiwalne i wypowiedzi świadków.

W tym odcinku

W marcu 2011 r. w Japonii dochodzi do najsilniejszego trzęsienia ziemi w historii kraju. Elektrownię atomową w Fukushimie zalewa czternastometrowa fala tsunami, odcinając jej zasilania i niszcząc system chłodzenia. Reaktory zaczynają się przegrzewać. Dochodzi do dwóch potężnych eksplozji, które niszczą elektrownię i uwalniają promieniowanie radioaktywne. Japonia staje przed największym zagrożeniem nuklearnym od czasu Czarnobyla. W programie znany specjalista sprawdzi, czy katastrofie można było zapobiec.

Zobacz także