Tuż przed tragedią: Azjatyckie tsunami (2)
(Seconds from Disaster: Asian Tsunami)
W skrócie: | Tsunami z 26 grudnia 2004 roku było największą klęską żywiołową w historii. Podziemne trzęsienie ziemi wywołało ogromne fale, które pochłonęły ponad 200 tys. ludzi w Indonezji, Sri Lance i Tajlandii. |
---|
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Rekonstrukcja wydarzeń, które poprzedziły największe katastrofy współczesnego świata. W serialu wykorzystywano nagrania archiwalne, inscenizacje i symulacje komputerowe. O tragicznych wydarzeniach opowiadają świadkowie, a specjaliści od medycyny sądowej oraz eksperci z różnych dziedzin omawiają przyczyny i skutki katastrof. Pośród przywołanych historii są m.in. ostatnie chwile Titanica, szczegóły katastrofy samolotu w Queens oraz tsunami w 2004 roku w Azji.
W tym odcinku
Tsunami z 26 grudnia 2004 roku było największą klęską żywiołową w historii. Podziemne trzęsienie ziemi wywołało ogromne fale, które pochłonęły ponad 200 tysięcy ludzi w Indonezji, Sri Lance, Indiach i Tajlandii, sięgając nawet wybrzeży Somalii. Twórcy zrekonstruują przebieg tego przerażającego kataklizmu.
Zobacz także
- Tuż przed tragedią: Zbiorowe samobójstwo w Jonestown (1) - serial dokumentalny - noc czw./pt., 25 na 26 września 4:00
- Tuż przed tragedią: Pożar w kokpicie (2) - serial dokumentalny - noc pt./sob., 26 na 27 września 3:00
- Tuż przed tragedią: Helikopter w ogniu (3) - serial dokumentalny - noc pt./sob., 26 na 27 września 4:00
- Tuż przed tragedią: Strefa śmierci (4) - serial dokumentalny - noc pon./wt., 29 na 30 września 3:00
- Tuż przed tragedią: Strach nad Tokio (5) - serial dokumentalny - noc pon./wt., 29 na 30 września 4:00