Tuż przed tragedią (6)

(Seconds from Disaster: Mumbai Massacre)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2011   od 12 lat
W skrócie:26 listopada 2008 roku w Bombaju rozpoczęły się ataki terrorystów, które kosztowały życie 166 ofiar. Widzowie dowiedzą się, jak zamachowcy przejęli władzę nad największym indyjskim miastem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Przyczyny wybranych dramatycznych zdarzeń takich jak wypadki lotnicze, drogowe, zawalenia budynków, wybuchy czy ataki terrorystyczne. Zdarzenia zostają odtworzone za pomocą animacji komputerowych i rekonstrukcji filmowych z udziałem aktorów. Prezentowane są też nagrania archiwalne i wypowiedzi świadków.

W tym odcinku

26 listopada 2008 r. o 21:20 uzbrojeni napastnicy wdarli się do hotelu Oberoi Trident w Bombaju i zaczęli strzelać do ludzi. Mniej więcej w tym samym czasie przeprowadzono zamach na ośrodek religijny Nariman House. Celami kolejnych ataków były lubiany przez turystów bar Cafe Leopold, luksusowy hotel Taj Mahal Palace i jedna z najbardziej zatłoczonych stacji kolejowych świata - CST. Bezprecedensowe dywersyjne ataki kosztowały życie 166 ofiar. Były wymierzone zarówno w Indusów, jak i zachodnich turystów. Widzowie poznają uchybienia, które pozwoliły dziesięciu terrorystom przejąć władzę nad największym indyjskim miastem i przez trzy dni bezkarnie mordować ludzi na oczach całego świata.

Zobacz także