Tuż przed tragedią (13)

Tuż przed tragedią (13)

(Seconds from Disaster: Hindenburg Air Ship)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2005   od 12 lat
W skrócie:Sterowiec Hindenburg był dumą nazistowskich Niemiec. Po locie przez Atlantyk maszyna spłonęła podczas cumowania na lotnisku Lakehurst w stanie Nowy Jork. Zginęło 13 pasażerów i 22 członków załogi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rekonstrukcja wydarzeń, które poprzedziły największe katastrofy współczesnego świata. W serialu wykorzystywano nagrania archiwalne, inscenizacje i symulacje komputerowe. O tragicznych wydarzeniach opowiadają świadkowie, a specjaliści od medycyny sądowej oraz eksperci z różnych dziedzin omawiają przyczyny i skutki katastrof. Pośród przywołanych historii są m.in. ostatnie chwile lotu wahadłowca Columbia, rozbicie się brytyjskiego samolotu na autostradzie w 1989 roku, trzęsienia ziemi w Kobe w 1995 roku, wybuch wulkanu Mount St. Helens czy zatonięcie brytyjskiego promu u wybrzeży Zeebrugge.

W tym odcinku

Tematem odcinka jest słynna katastrofa sterowca Hindenburg. Statek powietrzny uważany za dumę nazistowskich Niemiec został doszczętnie zniszczony 6 maja 1937 roku. Po wystartowaniu z Frankfurtu i trzydniowym locie przez Atlantyk maszyna spłonęła podczas cumowania na lotnisku Lakehurst w stanie Nowy Jork. Zginęło 13 pasażerów i 22 członków załogi. Według oficjalnej wersji przyczyną wypadku była burza z piorunami. Naukowcy zastanawiają się, czy ta teoria jest prawdziwa.

Zobacz także